Obróbka metali | Astromet | Frezowanie, Toczenie, Szlifowanie
17152
page-template-default,page,page-id-17152,bridge-core-2.7.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-26.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
 

Obróbka metali

 

obróbka metaliObróbka metali, a w szczególności obróbka skrawaniem to kolejna z naszych usług. Na skutek usuwania warstwy wierzchniej materiału, możliwe jest nadanie danemu przedmiotowi określonych kształtów i wielkości. Zajmujemy się frezowaniem, toczeniem i szlifowaniem. Od lat dbamy o to, by każde zlecenie realizowane było sprawnie oraz o to, by jego jakość spełniała najwyższe standardy.

Frezowanie CNC i konwencjonalne

Zajmujemy się frezowaniem CNC, czyli frezowaniem Computerized Numerical Control oraz frezowaniem konwencjonalnym. Nasz warsztat wyposażony jest w nowoczesne frezarki narzędziowe oraz CNC.

Pracujemy na takich materiałach, jak stal stopowa, stal nierdzewna, metale kolorowe, a także tworzywa sztuczne.

 

Frezowanie ‒ co to?

 

Frezowanie jest to rodzaj obróbki skrawaniem, w której warstwa materiału jest oddzielana za pomocą frezarek. Podczas frezowania ruch obrotowy wykonywany jest przez narzędzie, zaś ruch posuwowy przez obrabiany przedmiot lub również przez narzędzie. Frezowanie przeprowadzane jest zarówno w przypadku powierzchni płaskich, jak i  elementów kształtowych, taki proces umożliwia między innymi wykonanie rowków, i gwintów.

Proponujemy takie rodzaje obróbki:

 

 • Frezowanie czołowe ‒ oś frezu jest prostopadła do powierzchni obrabianej.
 • Frezowanie walcowo-czołowe ‒ możliwa jest obróbkę dwóch płaszczyzn jednocześnie przy zachowaniu kąta 90 stopni. W tym wypadku przeprowadzane jest frezowanie krawędziami znajdującymi od strony walcowej oraz krawędziami znajdującymi  się od strony czołowej.
 • Frezowanie kształtowe ‒ frezowanie kształtowe to formowanie różnego typu elementów z wykorzystaniem obróbki ubytkowej.
 • Frezowanie rowków – oferujemy frezowanie rowków o różnej długości, szerokości i głębokości przy użyciu frezów trzpieniowych i
 • Wiercenie ‒ to metoda obróbki metali, dzięki której uzyskać możemy gładkie otwory o różnej średnicy i kształcie.
 • Gwintowanie – w zakresie naszych usług mieści się również kształtowanie gwintów wewnętrznych i zewnętrznych.

 

Toczenie konwencjonalne

obrobka-metali-szlifowanie

 

Kolejną z usług naszej firmy jest toczenie z wykorzystaniem tokarek konwencjonalnych. Toczenie to metoda obróbki metali, która umożliwia uzyskanie pożądanych kształtu oraz rozmiaru obrabianego materiału ‒ na przykład stali, stali nierdzewnych czy kwasoodpornych, aluminium, mosiądzu, tworzyw sztucznych. Podczas toczenia, za pomocą specjalnego narzędzia skrawającego usuwana jest wierzchnia warstwa materiału.

Proces toczenia pozwala uzyskać takie elementy, jak śruby, gwinty, rury, wały, pierścienie, tuleje, części maszyn i inne.

Nasz park maszynowy wyposażony jest jest w nowoczesną tokarkę konwencjonalną o parametrach:

 • max średnica toczenia nad suportem Ø 240 mm
 • max średnica toczenia nad łożem Ø 400 mm
 • max długość elementy toczonego L=1500 mm
 • max przelot wrzeciona Ø 58 mm

Szlifowanie

 

Szlifowanie jest końcowym etapem obróbki metali ‒ dzięki szlifowaniu przedmiot uzyskuje gładką powierzchnię i estetyczny kształt. W naszym warsztacie do szlifowana wykorzystujemy specjalistyczne szlifierki, dzięki którym przeprowadzić możemy obróbkę:

 • płaszczyzn w formacie 600 x 300 mm
 • detale o wysokości 250 mm

Ponadto, oferujemy takie usługi jak gięcie blachy, cięcie laserowe, spawane. Zapraszamy do współpracy!